“Veliaht” İlk bölümüyle sahne alıyor

04 Ekim 2013
MUSA EROĞLU-HANDE YENER DÜETİ
TÜRKİYE’NİN STARLARININ “TAHT YARIŞI” 05 EKİM CUMARTESİ AKŞAMI ATV’DE BAŞLIYOR..
 
 

VELİAHT’IN İLK BÖLÜMÜNE HANDE YENER-MUSA EROĞLU’NUN “HALİL İBRAHİM” DÜETİ, DENİZ SEKİ İLE RAFET EL ROMAN DÜETİ VE KUBAT’IN DENİZ SEKİ’NİN VELİAHTI DİDEM İLE SERT TARTIŞMASI DAMGASINI VURDU..

“VELİAHT” İLK BÖLÜMÜ İLE MÜZİK DOLU BİR HEYECAN VE GÖRSEL ŞÖLEN YAŞATACAK.. HANDE YENER’İ İLK KEZ TÜRKÜ SÖYLERKEN İZLEYECEĞİZ. MUSA EROĞLU’NUN EN SEVİLEN TÜRKÜLERİNDEN “HALİL İBRAHİM”İ, MUSA EROĞLU VE HANDE YENER BİRLİKTE SESLENDİRDİ. BİR BAŞKA KEYİFLİ DÜET’DE RAFET EL ROMAN VE DENİZ SEKİ’DEN GELDİ. BU MUHTEŞEM DÜETİN YANI SIRA OYLAMA HEYECANI İLK BÖLÜMDE GERİLİMLİ ANLAR YAŞATTI.

Yüzde yüz “Türk formatı” olan yeni müzik yarışma programı “Veliaht”, 05 Ekim Cumartesi saat 20.00’da Atv ekranlarında seyirciyle buluşuyor. İlk bölüm çekimlerinde oldukça heyecanlı anların yaşandığı Veliaht’ın ilk bölümüne Hande Yener’in Musa Eroğlu ile “Halil İbrahim” türküsüne düeti, Deniz Seki’nin Rafet El Roman ile düeti ve Kubat’ın Deniz Seki’nin Veliahtı Didem’le yaşadığı sert tartışma damgasını vurdu.. İlk sekiz hafta eleme yapılmayacak olmasına rağmen birbirinden ünlü sanatçılar, ilk bölüm çekimlerinde oylama heyecanı yaşadılar. Hem Veliahtlarına koçluk yapan hem de sanatçı dostlarının Velihatlarına oy veren müziğin her biri kendi alanında en başarılı isimleri, “ilk kez sahneye çıkıyormuş kadar heyecanlıydı”. Yapımcılığını Caner Erdem ve Haluk Şirin’in yaptığı yarışmada; Cengiz Kurtoğlu, Coşkun Sabah, Çelik, Deniz Seki, Emre Altuğ, Hande Yener, Kubat, Kutsi, Musa Eroğlu, Niran Ünsal, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Ümit Besen gibi müziğin duayen isimleri kendilerinin seçtiği “Veliaht” larla en hit şarkılarına Cumartesi akşamı yayınlanacak bölümde düet yaptılar. Müziğin kralları ve kraliçeleri yayınlanacak ilk bölüm çekimlerinde bir yandan kendi Veliaht’larının en hatasız şekilde yarışması için çalışırken diğer yandan da rakip Veliahtları ölçüp tarttılar.

Her biri birbirinden ünlü ve kendi alanının en başarılı isimleri, müzik dünyasındaki tahtları için seçtikleri Veliahtlarla Cumartesi akşamı 20.00’da Atv ekranlarında ilk kez seyirciyle buluşacak. İlk bölümün çekimlerine hayranı oldukları sanatçılarla ATV ekranlarında düet yapma şansı bulan Veliahtların heyecanı kadar sanatçıların heyecanı da yansıdı. İlk bölümde “Oylama” sürecindeki gerilimli anlar, Hande Yener’in, Musa Eroğlu ile “Halil İbrahim” türküsüne birlikte yaptığı düet, Deniz Seki Rafet El Roman Düeti ve Kubat’ın Deniz Seki’nin veliahtı Didem’le yaşadığı sert tartışma damgasını vurdu. İlk sekiz hafta eleme olmadığı halde sanatçı dostlarının Veliahtlarını eleştirmek ve oy vermekte çok zorlanan sanatçıları strese soktu. İlk bölümün çekimleri, sanatçıların Veliaht seçimlerinde de ne kadar titiz davrandıklarını ortaya koydu. Birbirinden iddialı Veliahtlar, tahtına aday oldukları sanatçıyla en hit şarkısına düet yaptı. Çekimler tamamlandığında tüm sanatçıların ortak görüşü yarışmada elemeler başladığında büyük heyecan yaşanacağıydı.

Rafet El Roman, Veliahtları beklediğinden çok daha iddialı bulduğunu belirtti ve şunları söyledi : “Açıkçası, kendi Veliahtıma çok güveniyorum. Yarışmanın en iddialı Veliahtı olduğunun altını çiziyorum ama ilk çekimlerde tüm Veliahtları çok başarılı buldum. Herkes, gerçekten kendi müzik tarzına en yakın ve en iyi sese sahip isimleri Veliaht olarak seçmiş. Daha ilk bölümde çok sevdiğim ve saygı duyduğum sanatçıların Veliahtlarını eleştirmek, oy vermekte çok zorlandım. Hayatımda ilk kez bu kadar heyecanlandım. Yarışmada eleme başladığında Veliahtlara oy vermek gerçekten zor olacak gibi görünüyor”.

Popun taçsız kraliçesi Hande Yener ise, “bütün Veliahtları ilk programın çekimlerinde dinleme fırsatı buldum. Evet, cidden çok başarılılar ama benim Veliahtım tahta oturacak” dedi.

Veliahtı olarak oğlunu seçen Cengiz Kurtoğlu, “Oğlum Aydın aileden gelen müzik temeli, benim müziğimle büyümüş olması ve müziğimi en çok sevenlerden biri olması nedeniyle yarışmada iddialı. Beni en fazla Musa Eroğlu’nun koçluk yaptığı Veliahtı eleştirmek düşündürüyor. Herhalde eleştiremem diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Deniz Seki ise, “Veliahtım sadece ses yönünden, müzik yönünden değil hayat açısından da bana çok benziyor. Veliahtıma çok güveniyorum ama ilk çekimlerde tüm Veliahtları başarılı buldum. Musa Eroğlu, Nükhet Duru, Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen gibi yılların müzik ustalarının Veliahtlarını eleştirmek, oy vermek daha ilk bölümde çok zor oldu benim için ve elemeler başladığında nasıl oy vereceğim beni şimdiden kara kara düşündürüyor. “ dedi.

Atv ekranlarında Cumartesi Akşamı saat 20.00’da ilk bölümü seyirciyle buluşacak olan yeni müzik yarışma programı “Veliaht”, tarihteki “Taht Savaşlarını” aratmayacak gibi görünüyor. Türkiye’nin Starları, bu kez iddialı bir yarışma programında hem kendi “Veliaht”larını seçecek, hem koç’luk yaparak Veliahtlarını çalıştıracak hem canlı yayında en hit şarkılarına düet yaparak performans sergileyecek hem de rakiplerinin Veliaht adaylarına jüri üyesi olarak oy verecekler.

Her biri Müzik dünyasının kendi alanında Kralları ve Kraliçeleri olarak tabir edilen ünlü müzisyenler, bir yandan kendi Veliaht’larının birincilik ipini göğüslemesi için çalışırken diğer yandan sanatçı arkadaşlarının Veliahtlarına oy vererek hayatlarının en zor jüri üyeliği görevini yerine getirecekler. ATV ekranlarında heyecan fırtınası estirecek olan “Veliaht”, şimdiden magazin dünyasının gündemine oturdu. Tam bir görsel şölen ve müzik kalitesi ile seyircileri müziğe doyuracak olan “Veliaht”, her programda hem jüri olan hem de Veliahtlarına koç’luk yapacak olan sanatçıların “Taht Savaşlarına” da sahne olacak.

İLK 8 HAFTA ELEME YOK… SADECE HAFTANIN BİRİNCİSİ SEÇİLECEK…

Her hafta 8 dev ismin kendi hit olmuş şarkılarına, Veliahtları ile sergileyecekleri düet performansların ardından birbirlerine verdikleri oylar ve halk oylaması sonucu haftanın birincisi adını final programına yazdıracak… Kalan 7 ünlü isim, Veliaht adayları ile performans sergilemeye her hafta devam edecekler… Haftanın birincisi final programına kadar performans sergilemeyecekken, her hafta eksilen yarışmacının yerine yeni bir dev sanatçı ile veliahdı eklenecek…

HER HAFTA BİRİNCİ OLARAK ADINI FİNALE YAZDIRMAYI BAŞARAN 8 DEV SANATÇI VE VELİAHT ADAYLARI İLE YARIŞ BAŞLAYACAK…

8 hafta boyunca her hafta birinci olarak adını finale yazdırmayı başaran 8 dev isim ve Veliaht adayları ile final programı start alacak… Heyecanın doruğa çıkacağı final programlarında ise her hafta en düşük performans sergileyen bir Veliaht elenmeye başlayacak. Haftalar sonra birinci olan sanatçı ve Veliahtı para ödülünün yanı sıra, single sahibi olacak, turneler düzenlenecek.

Tam bir görsel şölen ve müzikalite ile taht savaşları eylül sonunda ATV ekranlarında izleyiciler ile buluşmak için gün sayıyor…

Bu haberi sosyal medyada paylaş
Share on Facebook47Tweet about this on Twitter15Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on VK

Arşiv City

 

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin, müzik, medya sitesi magazincity.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

 

Bu habere Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazabilirsiniz

 
 

Bu habere yorum yazabilirsiniz...


Henüz yorum yapılmamış.