Twitter, bir saniye içinde atılan tweet rekorunun kırıldığını açıkladı

17 Ağustos 2013
48678
Geçmişteki rekoru dörde katlayan yeni rekorun sahibi bir Japon anime filmi.
 
 

Günde ortalama 500 milyon tweet’in atıldığı Twitter’da, 1 saniye içinde atılan tweet sayısında önemli bir sayıya ulaşıldı.
Saniyede ortalama 5 bin 700 tweet’in atıldığı Twitter’da, eski rekor 33 bin 388’di. Bu rekor, 2013’e girilen yılbaşı gecesinde Japonlar tarafından kırılmıştı.
SANİYE’DE 25 BİN 88 TWEET
Japon anime yapımı ‘Castle in the Sky’, ABD televizyonlarında yayınlandığı 3 Ağustos’ta kendi ülkesine ait rekoru kırdı.
ABD’de 2011’de yayınlandığında saniyede 25 bin 88 tweet’e ulaşan Castle in the Sky, 3 Ağustos’ta tam 143 bin 199 tweet atılmasını sağladı.
Hayao Miyazaki’nin imzasını taşıyan, Japon animesinin sunduğu sınırsını hayal gücünün en büyük yapıtlarından biri olan ‘Gökteki Kale’ yayınlandığı 1986 yılında Animage Anime Büyük Ödülü’nü kazanmıştı.

Bu Haberi Paylaş
Share on Facebook2Tweet about this on Twitter3Share on Google+0Email this to someone

Arşiv City

 

FACEBOOK İLE YORUM YAZ | Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazın

 
YASAL UYARI :Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve videolar, sitemiz kaynak gösterilmek veya ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.  

Yorum Yaz


Henüz yorum yapılmamış.