Hülya Avşar’ın 27 yıl önce çevirdiği ‘Sekreter’ adlı filmde cinsel tacize uğraması RTÜK gündemine geldi

05 Mart 2012
sekreter
TNT TV’de yayınlanan ”Sekreter” adlı filmde, Hülya Avşar’ın rol icabı cinsel tacize uğraması, RTÜK gündemine geldi. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi tarafından hazırlanan raporda, 1985 yılı yapımı olan filmin konusu aktarılırken ”Patronu, Hülya’nın bacaklarını dikizlemektedir” denildi. Değerlendirme Dairesi raporunda filmin sabah 09.15’de yayınlandığı da belirtilerek ”Sekreterlik yapan Hülya güzel bir kızdır ve çalıştığı iş yerlerinde, […]
 
 

TNT TV’de yayınlanan ”Sekreter” adlı filmde, Hülya Avşar’ın rol icabı cinsel tacize uğraması, RTÜK gündemine geldi. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi tarafından hazırlanan raporda, 1985 yılı yapımı olan filmin konusu aktarılırken ”Patronu, Hülya’nın bacaklarını dikizlemektedir” denildi.
Değerlendirme Dairesi raporunda filmin sabah 09.15’de yayınlandığı da belirtilerek ”Sekreterlik yapan Hülya güzel bir kızdır ve çalıştığı iş yerlerinde, patronları tarafından taciz ve cinsel saldırıya maruz kalmaktadır. Hülya’ya bir mektup dikte ettiren patronu, bacaklarını da dikizlemektedir” denildi.
Raporda, filmin ”Çocukların ahlaki ve zihinsel gelişimini zedeleyici nitelikte” olduğu gerekçesiyle TNT TV’ye ceza önerildi. Ancak RTÜK üyeleri, bu filmin komedi türünde ve yıllardır gösterimde bulunduğu görüşü ile cezaya gerek görmedi.

 

Bu haberi paylaş onlar da okusun
Share on Facebook2Tweet about this on Twitter2Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr

Arşiv City

 

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin, müzik, medya sitesi magazincity.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

 

Bu habere Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazabilirsiniz

 
 
Anahtar Kelimeler: , ,

Bu habere yorum yazabilirsiniz...


Henüz yorum yapılmamış.