Ebru Gündeş ve Serdar Ortaç’tan unutulmaz düet

06 Ocak 2013
capture-20130106-215350
Türkiye'nin en beğenilen seslerinden Ebru Gündeş dün gece Günay'da sahneye çıktı.
 
 

capture-20130106-215350Türkiye’nin en beğenilen seslerinden Ebru Gündeş dün gece Günay’da sahneye çıktı. Gündeş’i bu özel gününde 20 yıllık yamın armadaşı Serdar Ortaç yalnız bırakmadı. İkili sahnede el ele düet yaptılar.

Ebru Gündeş sahneye çıkmadan önce kuliste habercilerin sorularını cevaplandırdı. İstanbul’un en kaliteli eğlence mekanında program yapmaktan dolayı memnun olduğunu vurgulayan Gündeş, özel hayatında her şeyin yolunda olduğunu, mutlu bir evliliği bulunduğu söyledi.
REPERTUARINDA ORHAN GENCEBAY’A ÖZEL BÖLÜM AYIRDI

Yeni yıla Kıbrıs’ta sahnede giren Gündeş, ”Sahne çalışmaları nedeniyle eşinize ve çocuğunuza zaman ayırabiliyor musunuz?” sorusuna, “Maşallah işlerimiz çok iyi tabii ki ayırıyorum. benim hayatımda işimin eşimin ve çocuğumun yeri apayrıdır. Ama şükürler olsun hepsine yetişebiliyorum. Allah bu enerjiyi ve sağlığımı muhafaza ettiği sürece de hiç bir sorun yaşamayacağım eminim” şeklinde yanıt verdi.
Gündeş’i Günay’da dinleyenler arasında Esra Erol, Nur Yerlitaş, Pınar Aylin, Burçin Birben, Cem, Hülya Kalyoncu, Ahu Aysal, Fatih, Esra Öztürk, Derya Taşdelenler, Yusuf Bulut gibi ünlü isimler de vardı.

Fuşya renkli, sırtında penceresi bulunan göz alıcı bir kostümle alkışlar arasında sahneye çıkan sanatçı saçlarını topuz şeklinde toplatmıştı.

“TÜRKİYE7NİN BESTE FABRİKATÖRÜ”

Ve Ebru Gündeş programına ‘Tanrı Misafiri’ isimli şarkıyla başladı. Ardından sevilen tüm şarkılarını tek tek söyledi.
Serdar Ortaç’ın bestelediği ‘Sen Harikasın’ isimli şarkıyı söyledikten sonra, “Türkiye’nin beste fabrikatörü için koca bir alkış istiyorum” diyen sanatçı hemen arkasından ekledi: “İnşallah yeni albümümde de Serdar Ortaç şarkısı söylemek istiyorum.

Daha sonra Ortaç’ın bir başka şarkısı ‘Seviye’ yi seslendiren Gündeş, şarkının ortasında, eşiyle aynı masada kendisini dinleyen Serdar Ortaç’a şöyle seslendi: “Serdar, çok güzel yazmışsın, harikasın”
Programının ikinci bölümüne kırmızı renkli askısız ve göz alıcı bir elbiseyle çıkan Ebru Gündeş, “Pişman Olur da Bir Gün Dönersen Bana Geri’, ‘Leyla Bir Özge Candır’, ‘Bu ne Sevgi Ah Bu Ne Izdırap’, ‘Maziye Bir Bakıver’ gibi Türk Müziği’nin demirbaş eserlerinden örnekler sundu.

VE GÜNAY’DA MUHTEŞEM DÜET
Ünlü şarkıcı, repertuarında ünlü besteci Orhan Gencebay için de özel bir bölüm ayırmıştı. Gencebay eserlerine geçmeden önce, ‘Bu bölümü Nur çok sevecek’ diyerek modacı Nur Yerlitaş’a seslenen Gündeş Orhan Gencebay’a ait, ‘Dil Yarası’, ‘Akşam Güneşi’, ‘Benim Dünyam’, ‘Kaderimin Oyunu’, ‘Gönül’ şarkılarını peşpeşe söyledi.

Günay’da tam 3 saat program yapan Ebru Gündeş, sonlara doğru Serdar Ortaç’ı sahneye davet etti.

Ve iki sanatçı, Serdar Ortaç’ın bestesi ‘Bilsem ki’ isimli parçayı birlikte seslendirdiler. Şarkıyı söylerken kah el ele tutuşan, kah birbirlerine sarılan, kah dans eden iki ünlü isim Günay’ı dolduran yaklaşık 400 konuktan çok büyük alkış aldı.
Şarkıyı tamamladıktan sonra alkışlara teşekkür eden Serdar Ortaç kendisini 1993 yılında Ebru Gündeş’in keşfettiğini belirterek şunları söyledi:
İBRAHİM TATLISES’İ DE UNUTMADI

“Beni Ebru Gündeş keşfetti. Tam 20 sene oldu. Ben o zamanlar İstanbul FM’de program yapıyordum. Bir gün bana, ‘Sen güzel şarkı yazıyorsun, güzel de okursun’ dedi. Beni elimden tutup kendi çalıştığı plak şirketine götürdü. 14 sene önce Ankara Mamak Cezaevi’ni girdiğim gün de bir erkek gibi içeri girdi, yanıma geldi. Kötü günümde de iyi günümde de hep yanımda oldu. Annem gibi babam gibi oldu bana hep.”
Ebru Gündeş Serdar Ortaç’ın bu sözlerine, “Ben de senden hep aynı yakınlığı, dostluğu gördüm” diyerek teşekkür etti. Serdar Ortaç daha sonra ‘İşim Olmaz’ isimli şarkıyı seslendirdi.

KIZLAR DAVUL ÇALDI, EBRU GÜNDEŞ OYNADI

Programında kendi şarkılarının yanı sıra, arabesk, fantezi, pop, Türk Sanat Müziği eserlerinden sevilen şarkıları söyleyen Gündeş, İbrahim Tatlıses’i de unutmadı. Ünlü sanatçının ‘Mavi Mavi’, ‘Allah Allah’, ‘Gülüm Benim’ isimli şarkılarını peş peşe söyledi.
Saat 23.30’da sahneye çıkan Ebru Gündeş tam 3 saat sonra saat 02.30’da programının finalini de kendisine yakışan görkemlikte yaptı. Sahneye çıkan iki bayan davulcunun arasında, dinleyicileri coşturan sanatçı sahneden alkışlar arasında ayrıldı.magazinduayeni

Bu haberi paylaş onlar da okusun
Share on Facebook26Tweet about this on Twitter10Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr

Arşiv City

 

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin, müzik, medya sitesi magazincity.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

 

Bu habere Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazabilirsiniz

 
 
Anahtar Kelimeler: ,

Bu habere yorum yazabilirsiniz...


Henüz yorum yapılmamış.