Dünyayı Geziyorum Ekibinin Lübnan Fethi!..

14 Aralık 2011
DSC02187-horz
DÜNYAYI GEZİYORUM-(17.12.2011) Dünyayı Geziyorum Ekibinin Lübnan Fethi! Sıcak, sevecen, hareketli bir program Dünyayı Geziyorum.. O, ekranların sevilen sunucusu, Özlem Tunca bu hafta yine dopdolu bir programa daha davet ediyor sizi. Özlem Tunca’nın hazırlayıp sunduğu, Yasin Esirgenç’in yönettiği, ekranların en beğenilen gezi-belgesel programı Dünyayı Geziyorum, bu hafta Ortadoğu’nun gözbebeği Lübnan’ı A’dan Z’ye, siz değerli izleyenlerimiz için […]
 
 

DÜNYAYI GEZİYORUM-(17.12.2011)
Dünyayı Geziyorum Ekibinin Lübnan Fethi!
Sıcak, sevecen, hareketli bir program Dünyayı Geziyorum..

O, ekranların sevilen sunucusu, Özlem Tunca bu hafta yine dopdolu bir programa daha davet ediyor sizi.
Özlem Tunca’nın hazırlayıp sunduğu, Yasin Esirgenç’in yönettiği, ekranların en beğenilen gezi-belgesel programı Dünyayı Geziyorum, bu hafta Ortadoğu’nun gözbebeği Lübnan’ı A’dan Z’ye, siz değerli izleyenlerimiz için keşfetti.
Arap kültürünün en güzeliyle yaşandığı bu cennet ülkeden öyle bir program hazırlandı ki sizlere, izlerken keyfine doyamayacaksınız.
Kıtalardan kıtaya at sırtında koşturan atalarımız Lübnan’a da hakim olmuşlar. 400 yıl Osmanlı egemenliğinde kalan Lübnan’da Osmanlı sarayları, Osmanlı konakları, hanları, hamamları çok özel görüntüler eşliğinde Kanaltürk ekranlarında sizlerle buluşacak. İzlerken gururdan tüylerinizin diken diken olduğunu hissedeceksiniz.
Lübnan binlerce yıllık geçmişe sahip. Neredeyse tüm uygarlıklara kucak açmış. Ve bu uygarlıkların izleri de halen sapasağlam, topraktan fışkırırcasına ziyaretçilerle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum ekibi Balbeeck, Anjar ve Fenika Liman Kenti Byblos Antik Kentlerinde yaptığı çok özel çekimlerle, binlerce yıl öncesine alıp götürecek sizleri.
Yeni nesil dünyanın 7. harikasına aday gösterilen Jeita Grotto mağarasından eşsiz görüntüler de Dünyayı Geziyorum ayrıcalığı ile Kanaltürk ekranlarında sizinle olacak. Özlem Tunca’nın, pırıl pırıl bir suya sahip yer altı deresinde, milyon yıllık sarkıt ve dikitlerin arasında yaptığı tekne yolculuğunda gördüğünüz güzellik karşısında beğeninizi gizleyememeksiniz.
Yöresel tatlara düşkün olan ekibimiz, Lübnan’nın lezzetli mi lezzetli mutfağından çıkan çeşit çeşit tatları da sizin için test etti. Bu yemeklere kalp dayanmaz!
Sayda Kenti’nde yöresel pazarları alt üst eden, tarihi sokaklarda sizin için gezinen, sokak satıcılarındaki tatlıları sizin için tadan, Osmanlı saraylarına gönderilen sabunların yapıldığı tarihi sabunhaneyi gezen Özlem Tunca’nın maceralarını izlerken Lübnan’da hissedeceksiniz kendinizi.
Özlem Tunca Lübnan sokaklarının nabzını da tuttu. Ülkemiz Lübnan’da hangi yönleriyle tanınıyor, ilginç cevaplarla Dünyayı Geziyorum’da.
Güvercin kayalıkları, Kordunu, Harissa Tepesi, tarihi Beyrut’u ve çok daha fazlası 17 Aralık 2011’de Türkiye’nin kanalı Kanaltürk’te Dünyayı Geziyorum’da. Kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz, yoksa üzülürsünüz.
17 Aralık Cumartesi 11.45’de KANALTÜRK ekranında…

Bu haberi paylaş onlar da okusun
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter1Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr

Arşiv City

 

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin, müzik, medya sitesi magazincity.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

 

Bu habere Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazabilirsiniz

 
 

Bu habere yorum yazabilirsiniz...


Henüz yorum yapılmamış.